facebook tweeter pinterest youtube

Newsletter

Zapisz się na nasz newsleter i bądź na czasie z imprezami na gorącej wyspie!

obrazek

Cocoon Ibiza

 

Poniedziałki są od dawna synonimem dla Cocconu na Ibizie i chociaż imprezy techno rozmnożyły sie jak króliki przez ostatnie kilka lat, skarb wyspy Sven Väth pozostaje niezwruszony, prowadząc Cocoon 2016 w jego siedemnasty sezon na Ibizie z nieskazitelnym standardem najlepszej jakości muzyki.

W tym roku szaleństwie w Cocoon zacznie się wyjątkowo wcześnie, bo 30 maja i potrwa 19 tygodni, oficjalnie dążąc do wrzaskliwej kulminacji w poniedziałek 3 października.

W Cocoonie jest zawsze nacisk na powrót do podstaw i esencji muzyki tanecznej z dłuższymi setami pozwalającymi Djom eksplorować innowacyjne terytorium.

Zestaw artystów do gry w tym sezonie, m.in.;

Sven Väth, Dixon, Gaiser, Slam, Adam Beyer, Dubfire, Guy Gerber,Ricardo Villalobos, Richie Hawtin, Seth Troxler, SolomunBen Klock, Ben UFO, Butch, Carl Craig, Carola Pisaturo, Craig Richards, Dana Ruh, DJ Koze,Dorian Paic, Enzelkind, Ida Enberg, Joris Voorn, Ilario Alicante, Luciano, Mano Le Tough,Markus Fix, Nina Kraviz,Raresh,RomanFlügel,RyanElliott,Scuba,Skream,Slam,SonjaMoonear,TimGreen, tINI, ZIP, Âme, Gaiser, KiNKand Recondite live.

** Otwarcie 30 maja ** 17-cie sezonów na wyspie, witamy z powrotem Sven!

 

Recenzje

Cocoon

Planując wakacje na Ibize, wiedziałam, że nie odpuszczę sobie Cocoon. Spodziewałam się tłumów w poniedziałkową noc w Amnesii, więc wybrałam się tam w miarę wcześnie, tj. o 00.30. Był to doskonały pomysł. Ominęła mnie długa kolejka do wejścia, w której później stali moi znajomi. Tak więc polecam przyjść na Cocoon jak najwcześniej. Tego wieczoru, gdy byłam w Amnesii, grał Stacey Pullen, Guti i Loco Dice.
Weszłam do Terraza i od razu zobaczyłam Stacey’a Pullen’a. To amerykański DJ techno, który pochodzi z Detroit. Uważa się, że należy do tak zwanej „drugiej fali” w Detroit techno. Jest zwolennikiem czystego, klasycznego techno i to właśnie usłyszeć można było w Amnesii. Trzeba przyznać, że Stacey Pullen doprowadził publiczność na parkiecie do szału. Aż zastanawiałam się jak zagra po nim Guti, jak utrzyma taki poziom energii. Guti jest bardzo ciekawą osobą pośród innych DJ, bo ma klasyczne wykształcenie muzyczne w grze na pianinie. Pochodzi z Argentyny. Cechuje go styl inspirowany jazzem i to właśnie zaprezentował na Cocoon. Dołączył elementy perkusji, co razem dało dużą dawkę energii. Na koniec pojawił się Loco Dice i zagrał w stylu czystego techno. Jednym słowem była to pełna wrażeń noc z Cocoon.
Sierpień 2011 Magda
Autor admin Posty 0 Rejestracja 29 May 2012 15:16