facebook tweeter pinterest youtube
  • Foto
  • Filmy
  • Kalendarz Imprez
obrazek

DC-10

"Afterhour" dyskoteka dla tych, dla których niedzielne szaleństwo w SPACE okazało się niewystarczające. Znana dzięki imprezom o świcie w poniedziałki. Zaczynała od bycia miejscem spotkań mniejszości, gdzie nie płaciło się nawet za wstęp.

HISTORIA

Budynek, w którym mieści się obecnie DC-10 był od 1990 roku zaledwie jednym z wielu barów na Ibizie, w którym usłyszeć można było muzykę flamenco. Nosił nazwę Can Miquel i był znany jedynie wśród mieszańców okolicy. Znajdował się blisko lotniska, a na jego dachu umieszczony był samolot, stąd i nazwa tego miejsca. DC-10 bowiem to typ samolotu produkowany przez firmę McDonnell Douglas. 

Wszystko zmieniło się w 1999 roku, kiedy to w DC-10 zaczęto organizować imprezy zwane Circo Loco. Pomysł należał do dwóch Włochów Andrea i Antonio Pelino. Chcieli oni stworzyć afterparty dla tych, którzy po nocnej zabawie w niedzielę mieli ochotę dalej bawić się w poniedziałek o świcie, kiedy to zamykano Space. Udało się ściągnąć artystów takich jak Danny Tenaglia, Steve Lawler czy Pete Tong, którzy zgodzili się grać za darmo. Dyskoteka stała się słynna. Pojawiły się nowe gwiazdy, takie jak Luciano czy Loco Dice. DC-10 stało się miejscem imprez no limit, do upadłego.

W pierwszej dekadzie XXI wieku klub cieszył się złą opinią co spowodowało problemy z administracją lokalną i czasowe zamknięcie klubu. Jednak ta dekada to także czas kiedy DC-10 zyskał masową sławę.

CHARAKTERYSTYKA

DC-10 jest najbardziej znany z Circo Loco i to właśnie w poniedziałek klub odwiedza najwięcej imprezowiczów. Słynie także z tego, że jako jedyna dyskoteka na Ibizie nie reklamuje się. Mimo to wciąż cieszy się popularnością, a to dzięki muzyce elektronicznej i atmosferze underground. Właściciele podkreślaj, że dzięki takiej polityce, do DC-10 trafiają tylko ludzie zainteresowani tym, co najważniejsze, czyli muzyką.

Co wyróżnia DC-10? after party w poniedziałek, underground, przebrania, lokalizacja przy końcu pasa startowego, wypromowanie kilku najbardziej znanych muzyków Ibizy

Taras początkowo był odkryty, ale ostatecznie w 2007 roku przykryto go dachem, by odciąć się od hałasu lądujących i startujących samolotów z pobliskiego lotniska. Wnętrze klubu utrzymane było w różnej kolorystyce. Najpierw ściany były żółte, później czerwone i pomarańczowe, następnie znów żółte, aż obecnie od 2010 roku jaskrawoczerwone.

DC-10 należy do klubów relatywnie tanich. Cena poniedziałkowego biletu na Circo Loco nie przekracza 30€, w inne dni za wejście zapłacimy maksymalnie 20€. Za piwo zapłacimy ok. 7€, z kolei za drinka ok.10€.

Kontakt:

W pobliżu lotniska, przy drodze do Las Salina, Carretera Salinas (na 1 km)

www.myspace.com/dc10circoloco

Jak dotrzeć?

  • Taxi z miasta Ibiza lub Playa D'en Bossa – ok. 10€, taxi z San Antonio - 25€.
  • Niedaleko DC-10 zatrzymuje się autobus jadący w kierunku Playa de Las Salina
  • Pieszo z Sant Jordi – 15-20 min

 

Imprezy:

Circo Loco

Circo Loco New Year's Day

Disclosure presents Wild Life

Diynamic Showcase

Paradise