facebook tweeter pinterest youtube
  • Foto
  • Filmy
  • Kalendarz Imprez
obrazek

Pacha

HISTORIA

Na Ibizie Pacha jest najstarszym klubem. Pierwszy klub Pacha założono w 1967 roku w miejscowości Sitges położonej w Katalonii. Następny powstał w 1973 roku, w mieście Ibiza, naprzeciw portu. Założycielem był Ricardo Urgell. Początkowo wielu mieszkańców stolicy wyspy sądziło, że położenie klubu w pewnej odległości od centrum utrudni jego rozwój. Wręcz nie wróżono sukcesu temu przedsięwzięciu. Tymczasem nazwa Pacha, ze swoim symbolem, który stanowią dwie czereśnie, stała się słynna na całym świecie. W latach 70-tych była jakby rajem dla hipisów.

Obok Pacha na Izbie powstał hotel Pacha i restauracja Lío, która znana jest też jako kabaret. Więcej informacji o nich znaleźć można na stronie www.pacha.com.

Obecnie klub Pacha jest prowadzony przez Francisco Ferrer, który urodził się na Ibizie. Ma on 38 lat, a od 25 pracuje w klubie.

CHARAKTERYSTYKA

Pacha jest otwarta przez cały rok, kiedy to inne duże kluby, jak Amnesia czy Eden, są zamknięte. Ten słynny klub ma ponad 20 swoich „oddziałów” na całym świecie. Nad odpowiednim standardem wszystkich klubów noszących nazwę Pacha czuwa Panchi Urgell, syn założyciela całej sieci Ricardo Urgella. W Polsce organizowane są imprezy „Pacha Ibiza comes to Poland” prowadzone przez DJ’ów z Pacha na Ibizie i z udziałem tancerek stamtąd. „Pacha Ibiza Comes to…” to imprezy muzyczne, które prowadzone są w house’owym klimacie Pacha Ibiza. Odbywają się one w różnych europejskich miastach rozsławiając markę Pacha.

Klub jest najbardziej znany z muzyki house, ale znajduje się w nim 5 sal, w których bawić się można przy różnych stylach muzycznych. Sale te znajdują się na różnych poziomach, do których prowadzą tajemnicze korytarze i schody. Global Room to główna sala otwarta już w 1973 roku, gdzie odnajdziemy kącik z rhythm and blues czy hip-hop. Obok restauracji znajduje się Sweet Pacha, gdzie bawić się można przy muzyce z lat 80-tych i 90-tych. Główna sala to Main Room (po hiszpańsku Sala Principal), gdzie występują najlepsi DJ’e i jest strefa dla VIP’ów. Funky Room zaś to doskonałe miejsce dla miłośników funky i soulful. Na tarasie La terraza posłuchać można muzyki Lounge siedząc na wygodnej sofie, oglądając księżyc i gwiazdy.

 

 

 

Kontakt:

pacha.com

info@Pacha.com

vip@Pacha.com

+34 971313612

Imprezy:

Cocoon Ibiza

DJ Awards

F*** Me I'm Famous

Flower Power

Hot Since 82 - A Labyrinth Story

Insane

Labyrinth

Martin Solveig - My House

Mosaic by Maceo

My House by Martin Solveig

One Night Stand

Pacha Anniversary

Pacha Residents

Pacha's New Year's Eve

Pure Pacha

Solomun + 1

Tuesdays on Mars