facebook tweeter pinterest youtube
  • Foto
  • Filmy
  • Kalendarz Imprez
obrazek

Privilege

HISTORIA

W 1978 roku trzech Basków przejęło Club Rafael. Wśród nich był znany futbolista José Antonio Santamaría. Zmienili oni nazwę dyskoteki na Ku, bo taki lokal prowadzili już w San Sebastian. Ku zaczęło być słynne. To tu w 1987 roku zaśpiewał Freddie Mercury razem z katalońską śpiewaczką operową Montserrat Caballé. Koncert odbył się w ramach festiwalu „Ibiza ’92” i został zorganizowany z okazji ogłoszenia decyzji o organizacji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Lokal Ku w 1990 roku został przykryty dachem, by hałas dyskotekowy nie był tak dotkliwy dla okolicy. Ostatecznie właściciele zbankrutowali, ale już w 1995 roku klub zaczął ponownie działać jako Privilege. Stał się słynny z imprez zwanych Manumission, co oznacza „wyzwolenie niewolników”. Obecnie Manumission przeniosło się do Amnesii.

CHARAKTERYSTYKA

Privilege nazywany jest największą dyskoteką na świecie i jako taki jest zarejestrowany w Księdze rekordów Guinnessa. Na parkiecie jednocześnie może się zmieścić ponad 10 tysięcy osób, co w innych klubach byłoby niemożliwe. Jest tak duży, że aż można się w nim zgubić. Warto więc spojrzeć na mapę dyskoteki przed wejściem i postarać się ją zapamiętać. Znajduje się tu basen, z którego korzystać mogą wszyscy imprezowicze. Atrakcją jest też rozsuwany dach, przez który podziwiać można gwiazdy.

Imprezy:

Creamfields Ibiza

EDX / No Xcuses

I Am A Richbitch

IAMARICHBITCH

Ibiza Paint Party

Materia

Privilige Opening Party

Pure Carl Cox

RESISTANCE

Shine Ibiza

Solid Grooves

Suara

SuperMartXé

UniversiParty