facebook tweeter pinterest youtube

San Antonio

San Antonio położone jest w zachodniej części wyspy. Jest to drugie największe miasto wyspy, po Ibizie. Znajduje się w odległości 20 minut jazdy samochodem od stolicy i z lotniska. Jest doskonale połączona z pozostałymi miejscowościami na wyspie. Od 1986 roku San Antonio nazywa się Sant Antoni de Portmany, po katalońsku, wcześniej funkcjonowała nazwa San Antonio Abad (po kastylijsku). O języku katalońskim i kastylijskim poczytać można w zakładce ‘Ciekawostki’.

San Antonio słynie z barów, klubów i dyskotek. W centrum San Antonio mieści się m.in. klub Es Paradis i Eden. Popularnym celem turystów jest też np. Café del Mar, bar, z którego podziwiać można zachód słońca.

W centrum San Antonio, na środku ronda, stoi pomnik jajka Kolumba, przy którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia. Jajko wykonane jest z kamienia, a w jego środku jest wielka dziura, przez którą przepływa żaglowiec. Pomnik ten postawiono w 1992 roku, z okazji 500-lecia odkrycia Ameryki. Dlaczego pomnik jajka Kolumba w San Antonio? Otóż mieszkańcy Ibizy są przekonani i dumni, że to właśnie na tej wyspie urodził się odkrywca Ameryki. Jednak są to tylko przypuszczenia, hipoteza głoszona przez pisarza Nito Verdera.

Na głównym placu San Antonio mieszczą się liczne bary i kawiarnie, które ustawione są jakby w szeregu. W pobliżu portu, naprzeciwko klubu Naútico znajduje się wiele dobrych restauracji. W San Antonio dużo jest stref wyłączonych z ruchu samochodowego z uwagi na wielu spacerujących tu turystów. Wzdłuż wybrzeża przechadzać się można po promenadzie, z której jest piękny widok na zatokę i port.

Do zabytków w San Antonio zalicza się kościół z XIV wieku.

San Antonio zaprasza też na zakupy do markowych sklepów z pamiątkami, perfumami i ubraniami doskonałymi na wieczór w dyskotece. Jeśli chodzi o hotele, warto pamiętać, że nocą w centrum jest bardzo głośno. Z drugiej strony, dla miłośników życia nocnego, jest to właśnie zaleta.

BAHÍA DE SAN ANTONIO

Zatoka San Antonio uważana jest za jedną z najpiękniejszych nad Morzem Śródziemnym. Doskonałe miejsce do spacerów. W ciągu dnia jest się zawsze blisko plaży, a nocą można do północy przesiadywać na tarasach barów. Później ludzie przenoszą się do środka lokali, by bawić się do rana. W Bahía de San Antonio jest też wiele sklepów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Plaże w okolicy

Bahía de San Antonio

Cala Bassa

Cala Carbó

Cala Conta

Cala d’Hort

Cala Gracio

Cala Molí

Cala Salada

Cala Tarida

Cala Vadella

San Antonio

Kluby w okolicy

Amnesia

Benimussa Park

Boat Parties

CLUB by Essigi

Eden

Es Paradis

Ibiza Rocks

Ocean Beach Ibiza