facebook tweeter pinterest youtube

Santa Eulalia

Położona jest we wschodniej części Ibizy, około 20 km od lotniska. Jest trzecim miastem Ibizy pod względem największej liczby mieszkańców, po stolicy i San Antonio. Jednak jako mniejsza niż Ibiza i spokojniejsza niż San Antonio jest doskonałym miejscem na wakacje dla rodzin. Nie ma tutaj hałaśliwych klubów, ale jest wiele angielskich pubów. W porcie mieszczą się stylowe bary, z których podziwiać można przystań.

W Santa Eulalia znajduje się port, przystań jachtowa i galerie sztuki. W galeriach tych można kupić dzieła o światowej renomie. Przez cały rok warto tu przyjechać na zakupy, do czego zachęca bogaty asortyment sklepów z ubraniami i pamiątkami. W Santa Eulalia są dwie główne ulice równoległe do siebie: Calle San Jaime i San Vicente. Ta druga nosi miano ulicy restauracji i po południu jest zamykana dla ruchu samochodowego. Przy Calle San Jamie mieszczą się urocze kawiarnie zachęcające do zatrzymania się na kawę i rogalika. Ulica ta prowadzi do placu ze straganami rzemieślników i rysowników. Wzdłuż plaży ciągnie się piękna promenada otoczona palmami w kształcie półksiężyca. Kierując się tą promenadą w prawo (stojąc twarzą w stronę morza) dojdziemy do cala Mariners, skąd przejść się możemy aż do rzymskiego mostu, niedawno odrestaurowanego. W połowie tej ścieżki natrafimy na most prowadzący do spokojnej plaży Calo de S’Alga.

Wśród hoteli w Santa Eulalia warto zwrócić uwagę na dwa nowe hotele pięciogwiazdkowe z salonami spa: Fenicia i Aguas de Ibiza. Jeśli szukamy tańszego noclegu możemy skorzystać z oferty hostali: Hostal Yebisah i Hostal Buenavista.

Santa Eulalia może być nazywana centrum gastronomicznym i kulturalnym Ibizy. To tutaj są najlepsze restauracje na wyspie. Turystów przyciągają zabytki: most z czasów rzymskich i wzgórze Puig de Missa z szesnastowiecznym kościołem Nuestra Señora de Jesús.

W pierwszą niedzielę maja odbywa się Fiesta Santa Eulalia na pamiątkę dnia, kiedy tutejszy kościół w czasie mszy zawalił się, ale nikt nie został ranny.

Plaże w okolicy

Aguas Blancas

Cala Boix

Cala Leña

Cala Llonga

Cala Martina

Cala Nova

Cala Pada

Cala san Vicente

Es caná

Figueral

Niu Blau

Pou d’es Lleó

Santa Eulalia

Sol d'en Serra

S'argamassa