facebook tweeter pinterest youtube

Newsletter

Zapisz się na nasz newsleter i bądź na czasie z imprezami na gorącej wyspie!

pogoda

Na Ibizie panuje ciepły klimat śródziemnomorski. Statystyki podają, że ponad 300 dni w roku jest słonecznych. Wysokim temperaturom sprzyjają wiejące zazwyczaj z południowej Afryki ciepłe wiatry.

DŁUGIE LATO

Ibiza to niezwykłe miejsce, gdzie już w maju zaczyna się okres letni, który trwa aż do ostatnich dni października. W czasie od czerwca do września pada bardzo rzadko. W sierpniu i wrześniu temperatura rośnie aż do 30°C. Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie temperatura wody to 25°-27°C, Ibiza jest rajem dla miłośników ciepła. W pomieszczeniach bez klimatyzacji wręcz trudno wytrzymać. Do walizki koniecznie trzeba spakować krem do opalania, okulary słoneczne, strój kąpielowy, krótkie spodenki, bluzki z krótkimi rękawami i jakieś okrycie na głowę. Ubranie musi być przewiewne. Nocą, idąc do klubu lub na spacer brzegiem morza, wystarczy sweter lub cienka kurtka. Parasole mogą przydać się dopiero w październiku, jednak pada wtedy tylko przez 2-3 dni w miesiącu, a średnia temperatura to 17°C. Taki październik to jak nasz polski sierpień.

 

SŁONECZNA ZIMA

Od listopada do kwietnia średnia dzienna temperatura to 15°C, ale w słoneczne dni może podnieść się do 25°C. Według mieszkańców Ibizy deszcz nigdy nie pada dłużej niż 3 dni pod rząd. Dziwna zależność, ale najwyraźniej prawdziwa, skoro tak mówią tubylcy. Temperatura bardzo rzadko spada poniżej 0. Trudno uwierzyć? Dla nas, turystów, oznacza to, że Ibiza jest tak samo atrakcyjna w porze zimowej, jak i letniej. Latem ta piękna wyspa przyciąga miłośników upałów i kąpieli w morzu, a zimą oferuje wciąż ciepłe, ale bardziej puste plaże. Zima to doskonały czas na aktywny wypoczynek na Ibizie, bo latem jest tak gorąco, że jedynie pływanie sprawia przyjemność. Już w kwietniu pada bardzo rzadko, o czym mówi lokalne przysłowie: „una gota en abril vale mil” (kropla w kwietniu jest warta tysiąc).